Thursday, March 17, 2016

4. nädal

Sellel nädalal said meie maasikad endale uued potid.
16.03.2016 taimed said uued kodud
Enne kui istutama hakkasime rääkisime sellest, et miks maasikad ei võiks üldse nendes vanades pottides edasi kasvada. Lapsed arvasid, et need potid olid nendele pisikestele maasikalastele nagu inimeste beebidele võrevoodid, mis lapse kasvades uue, uhkema ja suurema vastu välja vahetatakse.
Kui me need vanadest pottidest välja võtsime, siis nägime palju juuri.


 Istutamine oli päris keeruline, sest väikesed maasikalapsed olid nii õrnad ja nendega tuli ettevaatlikult ümber käia.

Kuna aianduspoest õige suurusega nelja pruuni potti polnud, siis ostsime kaks valget orhidee potti. Küsimus tudengitele või teistele, kes meie blogi külastavad ja teavad, üks õpetaja ütles meile peale seda, kui potid olid juba ostetud, et valge pott ei tohi olla, sest siis kasvatab taim ainult juuri. Kas see on nii, ootame vastust postituse alla kommentaaridesse?
 Üks grupp meisterdas endale ka toreda sildi, et oleks aru saada, mis sordist on taim ja kes selle eest hoolitsevad.

Mida me tegime vanade pottidega?
Tegelikult ütlevad lapsed, et meil on klassis nagu kasvahoone, sest juba jaanuari algusest kasvavad meil ka herned, mis nüüdseks õitsevad kenasti, taimedel on kaunad küljes ja üks kaun on juba päris pakski, aga selles on sees ainult üks hernes.
Meribel isa tõi meile eelmisel nädalal sinist vilja kandvad maasikataimed, mis on alles nii pisikesed, kui need, mis videos ümber istutati, seega arvame, et sealt me sellel suvel maasikaid veel süüa ei saa, kuid uued, omaette potid said nad siiski.
Ning lisaks maasikatele ja hernestele on meil ka Meribeli isa toodud öökulli näoga lilletaimed, näis, kas see, mis pakendi peal lubatud ka päriselt nii on.

Selle nädala küsimus oli meie jaoks paras suur pähkel, kuid eilses arvutitunnis me siiski Vikipeedia abil sellele vastuse leidsime
Avastasime veel, et küsimuse vastamiseks käib aeg ja senikaua kui küsimus oli lahti ja lapsed vastust otsisid, millele kulus palju aega ning kiiruse või õigemini aegluse, aga põhjalikkuse eest kaotasime virtuaalse maasika.

No comments:

Post a Comment